HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE STRESİ YÖNETEBİLİRSİN...
                               Stressiz Bir Hayat Yaşayın...

Hipnoterapi, stresin her aşamasında size yardımcı olan en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir. Hipnotik zihin durumunda uygulanacak özel yöntemlerle stresle baş etmenizi sağlayacak mekanizmalar geliştirilecektir. Olumsuz duygu ve düşüncelerinizi kontrol altına almanız, yönetmeniz konusunda hipnoterapi size destek olacaktır.
İlk aşamada stresin ortaya çıkardığı panik atak sorununu gidermek için kaygıyı azaltmaya yardımcı olacak, ikinci aşamada stres yaratan olayların yorumlanma biçiminin değiştirilmesini sağlayacak, üçüncü aşamada strese karşı dirençli olunmasını sağlayacak davranış kalıplarının edinilmesini kolaylaştıracaktır. Yani stresle ve onun yol açtığı diğer sorunlarla baş etmek için faydalanılabilirsiniz.

İş yeri stresi
geçici ve kısa dönemler halinde baş gösterdiğinde bazen normal karşılanabilir. Ama bazı dönemlerde stresi hayatımızda uzun süre barındırmak, uzun süreli aşırı strese maruz kalmak sadece verimliliğimizi değil, fiziksel ve duygusal sağlığımızı da önemli ölçülerde etkileyebilir. Stresle başa çıkma konusundaki başarımız, işimizdeki başarı veya başarısızlığımızı önemli bir ölçüde etkileyebilir. Bu yüzden işyeri stresi ile baş etme yeteneğimizi geliştirmemiz hem verimliliğimiz, hem de fiziksel ve ruhsal sağlığımızı en üst düzeyde tutmak için oldukça önemlidir. İş yeri stresiyle baş etmek aslında o kadar da zor değil…  Duygularımız aslında tamamen kendi kontrolümüzdedir. İnsann her çeşit duygu karşısında bir seçim şansı vardır. Duygular seçilebilir ve kontrol edilebilir. Yeter ki bunun yapılabilir olduğunun bilincinde olalım.

İş hayatında her şeyi her zaman kontrol edemeyeceğimizin farkında olmamız önemlidir. Bu durum sizin zayıf, başarısız ya da zor bir durumda kapana sıkışmış olduğunuz anlamına gelmez. İş hayatıyla ilgili stresle baş etmeniz gereken şey işinizde radikal değişiklikler yapmayı düşünmenizi de gerektirmez. Aslında çözüm oldukça kolaydır… Olayların duygularınızı olumsuz etkilemesine izin vermemek de bir seçimdir.

Hayatta
“ENGEL” olarak gördüğümüz şeyler aslında bazen zihnimizde kendi kendimize koyduğumuz engellerdir. Bazen olup biten olayların kontrolümüzden çıktığını düşünebiliriz. Yokuş aşağı giden freni patlamış bir araçta gibi hissedebiliriz… İşin gidişatının belki de artık kontrol edemeyeceğimiz bir düzeye gelmiş olduğunu düşünebiliriz… Aslında başkalarının kendi stresini bizim üstümüze akıttığını ve buna müsade ettiğimizi fark etmeyebiliriz… Başkalarının stresini bize taşıtmasına izin verebiliriz… Oysa ki stresin bizi ele geçirmesine izin vermemek için tahmin ettiğinizden çok daha fazla içsel ve zihinsel güce sahibiz. Hayatın ve düşüncelerimizin kontrolünü elimize almayı öğrenmek, stresle baş etme konusunda sahip olabileceğimiz en etkili silahtır.

Unutmayın; “Duygular bulaşıcıdır”. Stres düzeyinizin başkaları ile etkileşim kaliteniz üzerinde çok etkisi vardır. Kendi stres yönetiminizi ne kadar iyi yaparsanız etrafınızdakileri ve olayları o kadar olumlu yönde etkilersiniz. En önemlisi de diğer insanların stresinden ve iş stresinden o kadar az etkilenirsiniz. Stres yönetimi konusunda kontrolü ele aldığınızda hayatınızın kontrolünü de elinizde hissedeceksiniz.

İnsan zihni bir tehdit hissettiğinde ve zorlu bir durumla başa çıkmak için gerekli kaynaklara sahip olmadığını düşündüğü zaman strese girer. Stresi kontrol etmek de zihninizin başarıyla yapabileceği bir şeydir.
Hayat da hislerimiz de seçimlerden ibarettir. Stresi kabul etmek de reddetmek de bir seçimdir. Başkalarının sizin üzerinize kendi stresini yüklemesine izin vermeyin. Stresinizin üzerinde çalıştığınız konunun sonucuna pozitif bir etkisi olmayacaksa (ki çoğu zaman olmaz), tek etkisi sizi germek ve huzursuz bir hissiyat yaratmak şeklinde ise o zaman hayatınızda strese hiç ihtiyacınız yok öyle değil mi?
Hipnoterapi Desteği SİZE; Bilinçaltınızı tekrardan eğiterek,
Günden güne sakin ve rahat olmanıza, stresi yönetmenize ve egzama rahatsızlığınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak düşünce ve davranış değiştirme bilinçaltı teknikleriyle sizlere yardımcı olur.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group
BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian