BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian
Tebrikler! Şu an bu sayfada olduğunuza göre sadece kısa bir süreliğine dikkatinizi ayırıp yazılanları sonuna kadar okursanız, destek alma konusunda ne kadar istekli ve kararlı olduğunuzu kendinize göstermiş olacak ve ilk adımı atmış olacaksınız.
Spor performansında hipnoterapi desteği kullanımının 1920'lerde başladığı söyleniyor, ancak ilk olarak 1950'lerde Rus Olimpiyat takımı tarafından büyük bir etki için kullanıldığında belgelendi. O zamandan beri Tiger Woods ve Michael Jordan gibi en iyi performans gösteren sporcuların çoğu tarafından kullanılan bir yöntem haline geldi.

Hipnoterapi desteği ile 1954'te Roger Bannister, dört dakikadan kısa bir sürede bir mil (1,609 km) koştu. Bu noktaya kadar, hiçbir sporcunun mümkün olduğunu düşünmediği bir başarıydı. Ertesi yıl yine hipnoterapi desteği ile 100'den fazla kişi dört dakikadan kısa bir sürede bu yolu koştu.

Bilinçaltı zihnimiz, otomatik yanıtları barındırdığımız yerdir ve hipnoterapi, koşullu zihinsel tepkilerimiz ile fizyolojik sonuçlarımız arasında bir köprü gibidir. Örneğin, olimpik yüzücüler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalarda, eşit zamanlı uygulamalarda, bedensel çalışmalardan ziyade, hipnoterapi destekli zihinsel prova çalışmaları yapan yüzücülerin diğerlerine göre daha iyi performans elde ettikleri bilimsel olarak belgelenmiştir. Bu da gösteriyor ki, spor performansının fiziksel yeteneklerden çok, zihinsel yetenekleri geliştirmek ile ilgisinin daha fazla olduğudur. Hipnoterapi çalışmaları, beynin farklı işlevlerine erişme izini verir. İçsel motivasyonlarının etkinliğini artırarak, hedeflenen başarıya odaklanma imkânı verir.

Hipnoterapi desteği, her insanda mevcut olan iç kaynaklara erişme ve onları etkin kullanma yeteneği kazandırarak, başarılı sporcuların, düşük performans göstermeleri durumunda ortaya çıkan, stres ve sinir durumlarına teslim olmalarını engelleyerek, kendilerini nasıl kontrol edebilecekleri konusunda güç kazanılıyor.

Bir başka örnekte; dünyanın en iyi yarış arabası sürücüleri üzerine yapılan bir araştırma sırasında, birtakım testler uygulandı. Sürücülere, artan gürültü seviyeleri sunuldu. Hipnoterapi desteği alan yarış arabası sürücüleri, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırarak, duyarsızlaştırarak, odaklanma becerileri sayesinde performanslarını artırarak, inanılmaz başarılar elde ederken, bu konuda hipnoterapi desteği almayan sürücülerin performansları düşmüş ve başarısız olmuşlardır. Bu çalışmalar da bilimsel olarak belgelenmiştir.

Dilediğiniz spor alanında gelişmek için günümüzde dünyada en fazla tercih edilen hipnoterapi desteğinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Spor performansında başarıya ulaşmak, vücudunuzda neler olduğu kadar, kafanızın içinde olanlarla da ilgilidir. Hipnoterapi destek yelpazesi ile her türlü endişe, kaygı ve stresten kurtularak, rakipleriniz karşısında avantajlı hale gelebilir, performansınızı bilimsel yöntemlere göre yükseltebilir, hangi spor dalında olursanız olun, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak kendinizden en iyi sonucu alabilir, sizi bir sonraki seviyeye taşıyacak davranış şekilleri ve kararlılığı nasıl geliştireceğinizi ve koruyacağınızı öğrenebilirsiniz. Bir sporcu olarak vücudunuzu eğitip geliştirdiğiniz gibi zihninizi de eğitip geliştirmek size çok daha fazla güç ve avantaj sağlayacak, motivasyonunuzu yükseltecektir. Sporcular, oyunlarını geliştirmek için antrenörlerle çalışmaya alışık olduğu gibi, spor performansına yönelik hipnoterapi çalışması yaparak, bir tür “zihinsel antrenörlük” çalışması da yapabilir. Günümüzde dünyanın en iyi sporcuları ve takımları bu tür çalışmalar yapmaktadır. Zihnin derinliklerinde olup bitenler üzerinde çalışma yapmak, muhtemelen vücutta olup bitenler üzerinde çalışmaktan çok daha önemlidir.

Unutmayınız! Başarısızlık korkusu, kazanma korkusu, dikkat dağınıklığı, hatalar, aksilikler, endişe, kaygı, stres, dış duygusal faktörler (ilişki zorlukları ve/veya para endişeleri gibi) olumsuzluklar kontrol altına alınmadığı sürece spor performansınızı artıramaz, başarılı olamazsınız. Hipnoterapi desteği ile performansınız için gerekli olan tüm olumsuz duygular ve psikolojik bileşenleri üzerinde üstünlük sağlamanız sağlanarak,  en üst düzeyde performans ve başarı elde edersiniz. Adını altın harflerle yazdıran, dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü, en başarılı sporcularının en büyük sırrı budur.

* Hipnoterapi desteğini bireysel ve/veya takım halinde talep edebilirsiniz.
** Yurtdışından gelecek olan her daldaki sporcu ve spor kulüplerine yönelik spor performansını artırma konusunda özel hipnoterapi kamp programları uygulanmakta ve organize edilmektedir.
Hipnoterapi Desteği SİZE; Bilinçaltınızı tekrardan eğiterek,
Sporcuda en yüksek performansa ulaşmaları için, rahatlama, gevşeme sağlayarak, modası geçmiş düşünce kalıplarını değiştirerek, görselleştirme tekniklerini, odaklanma ve konsantrasyon yeteneklerini geliştirerek, kendine olan öz güvenini, öz saygısını artırarak, kendine olan inancını ve motivasyonunu geliştirerek, takım sporlarında takım ruhunu geliştirerek, tüm olumsuz duygu ve düşünceleri ortadan kaldırarak, hedeflenen bireysel ve/veya takım halindeki başarıya ulaşma konusunda yardımcı olacak düşünce ve davranış değiştirme bilinçaltı teknikleriyle, her türlü “Spor performansı” konusunda sizlere yardımcı olur.
Seans ücreti ve randevu bilgisi için ofisimiz ile iletişime geçilmesi rica olunur.
Bize Ulaşın: +90 392 815 12 14
Ofis iletişim saatleri:
Pazartesi - Cuma 10:00 - 18:00 / Cumartesi 10:00 - 15:00

Hatırlatma: Özel hipnoterapi danışmanlık hizmet ücretleri, ülkedeki enflasyon, fiyat artışı, maaş artışı ve genel hayat pahalılığı gibi ekonomik faktörlere bağlı olarak periyodik olarak güncellenmektedir. Hizmet ücretlerinin zamanla değişebileceğini göz önünde bulundurarak destek talebinizi ertelemeyin.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI | Common Source Information: HMI
Designed By SUNISLAND® Group
HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE SPOR PERFORMANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ...