BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian
Seans ücreti ve randevu bilgisi için ofisimiz ile iletişime geçilmesi rica olunur.
Bize Ulaşın: +90 392 815 12 14
Ofis iletişim saatleri:
Pazartesi - Cuma 10:00 - 18:00 / Cumartesi 10:00 - 15:00

Dünyada Hipnoterapi Desteği Kullanan Sporcular ve Takımlar;
Dünyada uzun yıllardır başarı için diplomalı hipnoterapistle çalışan ve hipnoterapi tekniklerini kullandığı bilinen sporcu ve takımlara örnek olarak:
"Tiger Woods", 13 yaşında dikkatinin dağılmasından kurtulmak ve golf kursuna odaklanmak için hipnoterapist ile çalışmaya başladı.
2008'de Avusturalya'nın sırıkla atlamada Altın Madalya'sını kazanan Steve Hooker başarısını hipnoterapiye borçlu.
Felix Baumgartner, 2012'de uzay seviyesinden dünyaya yaptığı atlayış öncesi hipnoterapi desteği aldı ve ses hızına ulaşan ilk kişi oldu.
1984'te Mary Lou Retton, hipnoterapiyi ayağındaki ağrıyı gidermek için kullandı ve jimnastikte altın madalya kazandı.
1983'te The Chicago White Sox, tam zamanlı bir hipnoterapist ile çalıştı ve play-offlara katıldı.
1967'de The Swiss buz pateni takımı hipnoterapist kullandı ve 3 üyesi madalya kazandı.
Jimmy Connors da ABD Açık Hava Şampiyonası tenis maçlarından önce tekniklerini geliştirmek için hipnoterapiden yararlandığını açıklamıştı.
İrlandalı ağır sıklet boks şampiyonu Kevin McBride, her maçtan önce doğru halet-i ruhiyesini yakalamak için hipnoterapistle çalışıyor.
Hipnoterapi desteği ile hangi spor dalı olursa olsun konsantrasyon kabiliyeti en üst seviyelere çıkarılır. Karar verme ve harekete geçme sürecini hızlandırıp, dayanıklılık gücü artırılabilir, fiziksel ve psikolojik olarak sporcunun zorlu şart ve ortamlarda kısa sürede kendini toparlama, konsantre olma, rahatlama ve sakinleşmesi sağlanır. Bu da sporcuya istenilen hedefe daha kolay ve hızlı ulaşma imkânı verir.
Profesyonel sporcular kişisel performanslarında önemli kazanımlar elde etmek ve rekabette avantaj sağlayabilmek için diplomalı hipnoterapistlerle çalışıyorlar. Günümüzde ise sporda performans artırmak, kaygı, yaralanma, başarısızlık korkusu, inanç, özgüven, odaklanma, konsantrasyon, müsabaka öncesi endişeleri, dikkat eksikliği, motivasyon eksikliği, deplasman anksiyetesi gibi birçok konu için hipnoterapi yöntemi kullanılmakta ve tamamen etik kabul edilmektedir. Hipnoterapi, sporcuyu bir üst seviyeye taşır.

Hipnoterapi
ve imgeleme teknikleri, performans geliştirmek için dünyada her dalda pek çok sporcu tarafından kullanılmıştır ve kullanılmaktadır.

Hipnoterapi sporda şu durumlarda kullanılabilir.
Sporda daha iyi sonuçlar elde etmek,
Motivasyon, konsantrasyon ve dayanıklılığı artırmak,
Korku, heyecan ve güvensizliğin giderilmesi,
Yaralanmalarda rehabilitasyon ve iyileşme sürecini hızlandırma,
Sporcuyu “aşırı antrenman sendromundan” kurtarma,
Yorgunluk nedenlerinin yok edilmesi ve
Başarıya odaklanma ve sporcunun ihtiyaç duyduğu diğer konular…

Hipnoterapi, aslında  performans anındaki duygu durumu, alışkanlıklar, refleksler ve otomatik davranışlar üzerinde pozitif değişimler elde etme konusunda da çok etkilidir. Sporcuların yeni alışkanlıklar ve davranışlar geliştirmeleri, performanslarında olumlu değişiklikler yaratmaları konusunda çok etkili olduğu kanıtlanmış olan meşru bir uygulamadır. Bilinçaltı bizim birçok inanç ve davranışlarımız arasındaki itici gücü olduğundan, bilinçaltı düzeyde değişim ortaya çıkaran bir teknik kullanmak son derece etkili sonuçlar vermektedir. Hipnoterapi bir sporcuyu limitlerinin bir üst seviyesine taşıyarak onun kendinden şüphe sorunlarının üstesinden gelmesine de yardımcı olabilir. Bir sporcunun becerilerine böyle bir teknikle ince ayar çekmek, daha önceden düşündüğünün bile ötesinde bir performans sağlayacak bir öz güven kazanmalarına yardımcı olabilir.
Tiger Woods, golfteki başarısını olağanüstü bir seviyeye taşımak için hipnoterapiden yararlanan üst düzey sporculara mükemmel bir örnektir. Tiger Woods’un genç yaşlarından bu yana yoğun bir şekilde hipnoterapi tekniklerini kullandığı bilinmektedir. Müsabakalara çıkmadan önce her vuruşunu zihninde imgeleme teknikleriyle prova eder ve aynı zamanda odaklanma ve konsantrasyon konusunda da hipnoterapi tekniklerinden faydalanıyor.
Seyircilerin varlığı ve sesleri, tribünlerdeki veya saha içindeki konuşmaların varlığı gibi birçok unsur sporda dikkat dağıtan ve performansı etkileyen şeylerdir. Üst düzey konsantrasyon isteyen bu tür sporlarda bu etmenler gerçekten çok rahatsız edici olabilir. Tiger Woods, olağanüstü başarılar elde etmek ve sporcunun kendi zihnini istediği gibi modifiye edebilmesi konusunda hipnoterapinin ne kadar güçlü ve etkili bir araç olduğunun açık bir ıspatıdır.

İnsan hayatındaki fiziksel aktivite ve davranışlar önce bilinçaltından geçer sonra hareketlere dönüşür. Birçok sporcu fiziksel aktivitelerin bilinçaltından bağımsız gerçekleştiğini düşünür, ama bu büyük bir yanılgıdır gerçekte ise bilinçaltı fiziksel aktivitelerin  % 80 ini kontrol eder. Hipnoterapi, özellikle bilinçaltının şekillendirilmesi ve kontrolünde büyük rol oynar buda hipnoterapinin sporcular için istenilen hedefe ve başarıya ulaşmada önemli bir araç olduğunu gösterir.

Sporcular imgeleme ile zihinlerinde çok kısa sürede yüzlerce kere provasını yaptıkları şeyleri içselleştirerek zihin ve bedenlerini başarılı sonuçlara şartlandırabiliyorlar. Hayal etme, gözünde canlandırma ve zihinsel olarak olayı yaşama başarılı sporcuların müsabakalardan önce uyguladıkları temel yöntemlerdendir. “Zihinsel tasarım”, sporcular için çok büyük performans artışına yol açar. Hipnoterapide yapılan canlandırma egzersizleri ve özel tasarlanmış telkinler sporcu performansını büyük ölçüde arttırmaktadır. Sporcular arzu edilen hedefe ulaşmak için bu imgeleme tekniklerini mutlaka öğrenmelidirler. Müsabakadan önce bu görselleştirme tekniklerinden faydalanırlarsa hedeflerine ulaşmaları çok daha kolay olacaktır.

Dünyada birçok ünlü sporcu ve antrenör, hangi dalda olursa olsun, kişisel performanslarında veya çalıştırdıkları takımların performanslarında önemli kazanımlar elde etmek için eğitimli hipnoterapistler ile çalışır. Futbolcular, Basketbolcular ve Hakemler için de hipnoterapi çok ama çok faydalı bir araçtır. Hakemlerin ve futbolcuların maç sırasında yüzde yüz konsantrasyon sağlamaları, türbünlerden hiç etkilenmeden, dikkatleri dağılmadan, yorgunluk veya stres nedeniyle odaklanma sorunu yaşamamaları için hipnoterapiden yardım almaları mümkündür. Ayrıca sporcularda yorgunluk, zihinsel hazırlık, özgüven konularının yanı sıra daha birçok konuda Hipnoterapi çok etkili bir araçtır.

Hipnoterapi, atletler ve dövüş sporlarıyla uğraşan kişiler için de çok faydalıdır. Hipnoterapi desteği alan sporcuların sakatlık ve yaralanmalarından çok daha çabuk kurtulduğunu gösteren bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki Hipnoterapi sporcular için harika bir araçtır. Hipnoterapi, iyileşme süresini hızlandıran ve kişinin daha hızlı bir şekilde sahalara dönmesi açısından çok faydalı bir araçtır.

Hangi spor dalı olursa olsun bireysel veya takım sporlarında antrenörlük yapan profesyonelleri veya spor kulüplerinin de bir hipnoterapistle işbirliği yapması, takım ve sporcularının performansını arttırma konusunda çok etkili sonuçlar vermektedir.
Birçok başarılı sporcu gibi Tiger Woods da etkili bir oyun çıkarmak için % 100 konsantrasyon, zihin dinginliği ve gerginliği bertaraf etme konusunda ve odaklanma konusunda Hipnoterapist yardımı almıştır.
HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE SPOR PERFORMANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ...

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group