HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE SİGARAYI BIRAKABİLİRSİN...

Sigara bağımlılığı insanların bilinçaltına yerleşmiş ve otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılıktır. Bütün otomatikleşmiş davranışlar, duygular ve hisler bilinçaltının ürünüdür. Sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük problemi ise sigarayı bir türlü “bırakamamak” dır. Hatta sigarayı bırakan kişilerin bazıları, bir süre sonra tekrar sigaraya başlamaktadır.
Her kişinin farklı bilinçaltı motiveleri, farklı özelliklere, farklı bilinçaltı inanç kalıplarına ve farklı bilinçaltı ilişkilendirmelere sahip olduğundan, yemeklerden sonra içmeyi hatırlamak, çalışırken molalarda sigara içmek, çay kahve içildiğinde yanında bir sigara içmek artık bilinçaltına yerleşmiş bir durum olmaktadır. Sigara artık bağımlılığa dönüşmüştür. Bilinçaltı sigarayı artık bir arkadaş, dost, sosyalleşme aracı ve hatta keyif verici bir madde olarak algılamaya başlamıştır.

Hipnoterapi, sigaranın anlamını, duygusunu, bilinçaltınıza sigarayı hangi anlamda kaydettiyseniz bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Bilinçaltınızda sigara ile ilişkilendirdiğiniz şeyleri bilinçaltınızdan atıp o ilişkilendirmeleri sigara ile değil de sağlığınıza zararı olmayan bir başka davranış modeliyle değiştirmek, sigarayı bırakma konusunda kişiye çok yardımcı oluyor.

Hipnoterapi ile  Sigarayı Bırakma Programı sigaraya bakış açınızı değiştirerek bunu içselleştirmenizi sağlıyor, bu da sigaradan uzaklaşmanızı kolaylaştırıyor. Günümüzde hipnoterapi, bu değişikliği çok hızlı yapmanıza yardımcı olan başarı oranı en yüksek olan yöntem olarak kabul ediliyor.
Sigaranın insan sağlığına verdiği zararlar düşünüldüğünde, bu bağımlılıktan kısa sürede ve en hasarsız olarak kurtulmak için, eğer sigarayı gerçekten bırakmak için hipnoterapi desteği almayı düşünüyorsanız öncelikle sigarayı bırakmayı kendinizin istemesi ve gerçekten kendi kararınız olması gerekiyor. Hipnoterapiden fayda görmeniz için bunu başkaları istediği için değil, kendiniz istediğiniz için bırakıyor olmanız gerekiyor. Sigarayı, çevre baskısı veya başkaları için bırakmak isteyen birçok kişi, sigara bırakma girişimleri genellikle başarısız olmuştur. Çünkü bilinçaltında kendinizi sigara bırakma konusunda inandırmamışsınızdır. Hipnoterapi yöntemine başvurmadan önce, sigara bırakma konusunda kişinin kendisinden emin olması, sigara bırakma sürecinin olduğundan daha kısa bir sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır.
Sigarayı bırakmak istediğinizde hipnoterapi sizin için sorunsuz ve etkili bir yol olacaktır. Hipnoterapi sayesinde hipnotik zihin durumunda size verilen telkinlerle sigarayla olan ilişkinizi bilinçaltınızda yeniden şekillendirilerek ve sigara içme alışkanlığının yerine sağlıklı davranış biçimleri konularak sigarayı kolay bir şekilde bırakmanız sağlanmaktadır. Hipnoterapi yöntemi, sıkılmadan bunalmadan, uzun süreli ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak için en önemli yardımcılarınızdan biri olacaktır. Yapılan birçok araştırmada, sigara bırakma yöntemleri arasında en etkili olanı hipnoterapi yöntemi olarak gösterilmektedir.

*Hipnoterapist Mert Mapolar, "Smoking Cessation" "Sigarayı Bırakma" konusunda ilave uzmanlık eğitimi almıştır.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group
BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian