HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE FOBİ VE KORKULARINI YENEBİLİRSİN...
Hipnoterapi Desteği ile Fobi ve Korkularınızdan Kurtulabilirsiniz...
Bir miktar kaygı, hayatta gerilimlerimizin altında yatan problemlerimizle başa çıkmamız için bizi motive ederek yararlı bile olabilir. Fakat, fazlaca kaygılı olmak çoğu zaman sağlığı ve mutluluğu negatif etkileyen bir durumdur. Hayatta bazı şeylere karşı aşırı nedensiz veya nedenli korku duymamız bazen yaşam kalitemizi de düşürür. Hipnoterapi desteği ile korkularınızı bilinçaltı düzeyinde tekrar şekillendirerek bu kaygılardan kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür.
Fobi kelimesi Yunanca “phobos” kelimesinden gelmektedir ve “panik korku” anlamındadır. Fobi’nin tarifini yapacak olursak; belirli bir nesne, faaliyet ve durum tarafından ortaya çıkarılan, pek de gerçekçi olmayan, kontrol edilemeyen bir korku oluşumu olarak tarif edilebilir. Ama “fobi” ve “korku” aslında birbirinden farklı şeylerdir. Fobiler, belli bir mantığa ya da deneyime dayanmamasına rağmen anlamsız bir şekilde ortaya çıkan ve yinelenen korkular olarak nitelendirilebilir. Korkular belirli bir mantığa ve muhtemelen daha önce yaşanmış tecrübelere dayanarak ortaya çıkmış olan duygulardır.

Tüm fobilerin temelinde geçmişte yaşanan kötü tecrübeler, travmalar ya da öğrenilmiş davranışlar yatar. Fobi dediğimizde ise bu çekincenin dayandığı bir tecrübe ya da dayanak olmaması, ortaya çıkaran şeyden kaçınmak, uzunca sürmesi ve hissettiği duygunun nedeni mantıklı bir düşünce değildir. Kişi sahip olduğu fobinin sebebini başından geçen bir olaya bağlamaz, neden olduğunu bilmez bile. Ama aslında bilinçaltında yatan bir sebebi vardır. Sadece kişi bu sebebin farkında değildir. Daha önce yaşadığı bir deneyiminin sonucunda bilinçaltı, durumu yanlış algılayıp ve ilişkilendirip kişiyi korumak için kişide bir fobi yaratmıştır.
Uçuş korkusu ya da uçak korkusu olarak isimlendirilen fobi, dünyada en yaygın olarak görülen fobi türlerinden biridir. Örneğin “uçuş fobisi” ve “uçuş korkusu” birbirinden farklı şeylerdir. Uçak korkusu genellikle deneyimle oluşan, kişinin daha önce yaşanmış olduğu belirli bir olaydan kaynaklanan bir duygudur. Kişi daha önce korkutucu bir uçak seyahati yaşamışsa, bu durum kişide bir uçuş korkusu oluşturmuş olabilir. Kişi uçağa neden binemediğini biliyordur. Korkunun ne zaman başladığı bellidir.
Uçuş Korkunuzu Yenebilirsiniz
Köpek Fobisi (kinofobi), Kedi Fobisi (Ailurufobi), Kuş fobisi (ornitofobi), Yılan Fobisi, Örümcek Fobisi vb hayvan korkusu ve fobisi bulunan kişiler, bu hayvanlarla karşılaşacağı yerlere gitmeyerek korkusunu geçiştirebilirler. Ama bu davranışlar sonucunda fobilerinin büyümesi, gelişmesi ve hayatlarını önemli şekilde etkileyen bir sorun haline gelmesi kaçınılmaz olur.
Hipnoterapi desteği ile kişinin korku ve fobi yaşadığı durum, nesne veya hayvanla ilgili sorunlar bilinçaltındaki olumsuz algılarının değiştirilmesi ile etkin bir şekilde çözümlenebilmektedir. Hipnoterapi seansı ile korku ve diğer problemlerin temelinde yatan asıl neden tespit edilerek, kişiye özel hipnotik telkinler sayesinde bilinçaltı düzeyinde fobi ve korkuya sebep olan düşünce kalıplarının ve davranış biçimlerinin tekrar değerlendirilmesi ve değiştirlmesi sağlanmaktadır. Hayatı önemli ölçüde ve olumsuz yönde etkileyen problemler kısa sürede ve kalıcı olarak çözümlenmektedir. Fobilerinizden kurtulmayı istemeniz, göstereceğiniz istek ve kararlılık, hipnoterapi yöntemine ve uygulamayı yapacak olan hipnoterapiste güvenmeniz, fobinizden mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır.

Hipnoterapi Desteği SİZE; Bilinçaltınızı tekrardan eğiterek,
Uçarken tamamen rahat, sakin ve güvenli hissetmenize, dişçiyi ziyaret ederken sakin, rahat ve kendinden emin hissetmenize, yükseklik korkularınızın üstesinden gelmenize, örümcek korkunuzun üstesinden gelmenize, iğne korkunuzun üstesinden gelmenize, Agorafobiyi aşmanıza, dışarıda sakin, güvenli ve rahat hissetmenize, köpeklerin çevresinde sakin, güvenli ve rahat hissetmenize, halka açık bir tuvalet kullanırken sakin ve rahat hissetmenize, su korkunuzu aşmanıza, sudayken sakin, güvenli ve rahat hissetmenize, korku ve fobilerden kurtulmanıza yardımcı olacak düşünce ve davranış değiştirme bilinçaltı teknikleriyle sizlere yardımcı olur.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group
BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian