Hipnoterapi Desteği ile Alkol Bağımlılığından Kurtulabilirsin...
Alkol ihtiyacınızı kendi bilinçaltınızda bitirin.
Zihninizi kullanarak hayat kalitenizi üst seviyelere çıkarın.

Bağımlılık, bir nesneye, bir kişiye ya da bir maddeye karşı duyulan önlenemez isteklerdir. Alkol bağımlılığı ise kişinin yaşadığı duygusal travmalar sonrasında kendini savunma yöntemi olarak ortaya çıkan edinilmiş bir davranış türüdür.
Bu bağımlılıktan kurtulmanın başında, diğer tüm bağımlılıklarda da olduğu gibi kişinin kendisinin istekli olması gelir. Hipnoterapi, alkolü bırakmak isteyenlere oldukça yardımcı bir yöntemdir. Uygulanan Hipnoterapi seanslarında bu bağımlılığın sebebi belirlenir ve öğrenilmiş bu davranış türü ortadan kaldırılır.
Alkol bağımlısı olan kişilere her sosyal sınıfta rastlamak mümkündür. Alkol bağımlılığının nedenleri oldukça fazladır. Duygusal travmalar, toplumda kendini bu şekilde kanıtlama, psikolojik nedenler, alkol kullanımı için birer başlangıç olabilmektedir. Alkol bağımlısı olan kişide alkol içmek için güçlü bir istek olur. Alkol kullanım miktarını ve süresini ayarlayamaz. Azalttığında ya da bıraktığında kendisinde bir yoksunluk hisseder. Alkolü aldığında kendisini rahat hissettiği için kullanılan miktar da sürekli artar. Aşırı alkol kullanımı ile ruhsal, sosyal ve fiziksel zararlara karşı korunma sağlandığı düşünülür, alkol kullanımı artırılarak sürdürülür.

Hipnoterapi ile alkolü bırakmanın büyük bir bölümü, bilinçaltının alkole olan bakış açısını değiştirmektir. Bilinçaltını tekrardan eğitmektir.
Eğer ki hipnoterapi ile alkolden kurtulmak istiyorsanız, öncelikle kendiniz bırakmayı istemeli ve kararlı olmalısınız. Hipnoterapiden fayda görmek için, bunu başkaları istediği için değil de kendiniz istediğiniz için bırakıyor olmanız gerekmektedir.

Her insan farklı bilinçaltı motiveleri, farklı özelliklere, farklı bilinçaltı kalıplarına ve bilinçaltı ilişkilendirmelerine sahip olduğundan, alkolü bırakma program içeriği de kişiden kişiye değişiklik gösterir. Alkol bırakma seansları ve süreleri de kişiden kişiye değişir. Çünkü alkole ne zaman başlandığı, kaç yıldır bağımlı olunduğu, bulunulan çevre şartları, alkol ile ilişkilendirilen düşünce kalıpları gibi daha birçok etken, hipnoterapi seans ve sürelerini etkiler.
Hipnoterapi Desteği ile Kokain Madde Bağımlılığından Kurtulabilirsin...
Hipnoterapi desteği ile hızlı bir şekilde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden zihniniz ile birlikte uzaklaşın. Hipnoterapinin, uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak için ciddi bir destek sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Madde bağımlığı süresince temizlenme aşamasında olan kişilerin yoksunluk duygularını bertaraf etmek, maddeye karşı yeni ve sağlıklı bakış açılarının bilinçaltı düzeyde yerleşmesini sağlamak ve mücadele gücünü arttırmak, danışanın moral ve motivasyon değerlerini yükseltmek hipnoterapi destek seasları ile hızlı sonuçlar vermektedir.
Kokain madde bağımlılığı sadece kişinin kendisini değil tüm aile fertlerini etkilemektedir. Bu yüzden aile fertlerinden her birine bu bağımlılıktan kurtulmak isteyen kişi adına bazı görevler düşmektedir. Çünkü bağımlı olan kişiler hayatlarında sorumluluk almaktan kaçınırlar. Madde bağımlılığından kurtulan kişiler yeni bir çevre, yeni bir arkadaşlık kurma konularında kaygı duyabilirler. Burada aile fertlerine büyük görevler düşer. Sabırlı olmak ve kişinin hayatında değişiklikler yapması konusunda destek olmak gerekir. Unutmayın ki aile ilişkileri zayıf olan kişilerde uyuşturucu madde bağımlılığı daha fazla görülmektedir. Hipnoterapi desteği ile uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulma imkanı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Hipnoterapi Desteği ile Kumar Oynama Bağımlılığından Kurtulabilirsin...

Kumar bağımlılığı, kişinin ailesel, kişisel, çevresel ve çeşitli nedenlerden dolayı sorunlarını unutmak veya kurtulmak için kumar oynama dürtüsüne engel olamama durumudur. Kumar bağımlılığı her gelir grubunda görülebilir, genellikle ilk başta bir heves ile başlamaktadır. Fakat bu heves zamanla yerini daha çok kazanma hırsına bırakmakta ve kişiyi kumar oynamaya bağımlı hale getirmektedir.

Hipnoterapi desteği ile kumar oynama bağımlılığından kurtulabilirsiniz.
Hipnoterapi Desteği ile Kötü Alışkanlıklarından Kurtulabilirsin...
Tırnak yeme, parmak emme, saç yolma, diş gıcırdatma veya sıkma (Bruksizm - Uykuda Diş Gıcırdatma) vb. gibi davranış bozuklukları ve tikler büyük oranda çocukluk döneminde oluşan davranış sapmalarıdır. Bu davranışlar belirli dönemlerde kaybolup ilerleyen yaşlarda tekrar edebilirken bazen farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir.

Hipnoterapi desteği ile danışanın bu tür davranışlarına yol açan sorununun kaynağı tespit edilerek bu kökenin yarattığı olumsuz etkiden kurtulması hedeflenmesi sayesinde oluşturulan davranış değişikliği bilinçaltı düzeyinde sorundan kalıcı olarak kurtulması sağlanmaktadır.
Hipnoterapi Desteği ile Teknoloji Bağımlılığından Kurtulabilirsin...

Teknoloji Bağımlılığı; İnternet, televizyon, cep telefonu, bilgisayar oyunları vb. çeşitli teknolojik gelişmelere ya da cihazlara karşı geliştirilen bağımlılıklardır. Teknoloji bağımlılığı kişinin teknoloji kullanma konusunda kontrolünü kaybetmesi ve interneti ölçüsüz biçimde kullanmasıdır.
Oyun bağımlılığı; Oyun oynama sıklığı, süresi ve yoğunluğu, oyuna verilen önemin diğer aktivitelerle kıyaslandığında üst sıralarda yer alması, hayatı olumsuz yönde etkilemesine rağmen artan şekilde ve artan sıklıkla oyun oynamaya devam edilmesi, oyun bağımlılığına neden olmaktadır.
Hipnoterapi bu bağımlılıkların altında yatan asıl sorunları ortadan kaldırmaya yönelik telkinleri doğrudan kişinin bilinçaltına vermektedir. Dolayısıyla her türlü bağımlılıkta kısa sürede, etkili, kalıcı şekilde sonuca ulaşılmasını ve bağımlılıklarından kurtulmuş olmalarını sağlar. Hipnoterapi yönteminden faydalanmak isteyen danışanların, kendi istekleriyle sorunlarından kurtulmaya karar vermiş olmaları gerekir.

Hipnoterapi Desteği SİZE; Bilinçaltınızı tekrardan eğiterek,
Sağlıklı ve sigara içmeyen bir kişi olmanıza, kumar bağımlılığından kurtulmanıza, tırnak ısırma, yeme alışkanlığından kurtulmanıza, aşırı içki içmekten kurtulmanıza, alkollü içki içmekten tamamen kurtulmanıza, trichotillomania'nın (saç çekme) olumsuz alışkanlıklarından kurtulmanıza, deri çekme alışkanlıklarından kurtulmanıza ve kokain kullanmayı bırakmanıza yardımcı olacak düşünce ve davranış değiştirme bilinçaltı teknikleriyle sizlere yardımcı olur.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group
HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINDAN KURTULABİLİRSİN...
BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian