HİPNOTERAPİ DESTEĞİ İLE AKSİYETE BOZUKLUĞUNDAN KURTULABİLİRSİN...
Anksiyete bozukluğu, çeşitli korkular ya da kaygılar nedeniyle kişilerin işlevselliğini olumsuz şekilde etkileyen duygu ve düşüncelerdir.
Aksiyete; kaygı ve endişe olarak isimlendirilen duygulardır. Yaşamda ve birçok durumda normal olarak kabul edildiği düşünülen hislerdir. Fakat zaman zaman, kişilerin etrafındakiler ile problemler yaşamasına, iş ve kişisel yaşamında sorunlarla karşılaşmasına, kişinin kaygılarını kontrol edememesine, günün büyük bölümünde bu kaygılarla uğraşmasına neden olabiliyor.

Örneğin bir trafik kazası yaşayan ya da bu konuda kötü bir tecrübe kazanan kişinin araçlara binmekten korkması, uyumakta zorlanması, haftalar sonrasında bile sinirli ve tedirgin olması normal olarak kabul edilebilecek anksiyete belirtileri olabilir. Ama bu belirtiler geçmiyorsa, aylar sonra bile kişinin hayatını olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyorsa anksiyete bozukluğundan, kaygı bozukluğundan söz edilebilir.

Hipnoterapi desteği ile aksiyete seansları etkili, kısa sürede ve kalıcı sonuçlara ulaşan bir yöntemdir. Sonuçların kalıcı olmasının sebebi, düşünce kalıplarının değişmesi ve normal olmadığı kabul edilen davranışlar sergilenmesine yol açan düşüncelerin artık taşınmaması ve onları kabullenmemektir.
Panik Atak; Yoğun bir şekilde korku yaşayan, strese maruz kalan ya da belli olaylara endişe ile bakan kişiler, nedensiz olduğu düşünülen ve ani olarak başlayan, göğüs ağrısı, çarpıntı, nefes alamama, üşüme ya da terleme, baş dönmesi ve dengesizlik, bazı durumlarda karın ağrısı ve bulantı gibi şikâyetlerle ortaya çıkan ataklar geçirmeye başlarlar. Bayılacakmış gibi hissetme, uyuşma ve karıncalanma gibi duygular da atakların etkisini artırır, kişinin büyük bir dehşet ve korku hissetmesini sağlar. Kişi kendisine ve etrafındaki kişilere zarar verebileceğini düşünür, endişeleri daha da artar. Atakların farklı zamanlarda ortaya çıkması ve yerinin belli olmaması da endişeleri artırır. Panik atak sorunu yaşayan kişilerin tüm yaşam düzenlerini değiştirdikleri ve yaşam kalitelerinin önemli ölçüde düştüğü gözlemlenebilir.
Hipnoterapi yöntemi de danışanın algılarını değiştirmeyi ve ataklara son vermeyi hedefler. Ataklara neden olan etkenler korku ve endişe gibi duygular olduğu, bu duyguların kaynağı ise yaşanan travmatik olaylar, stresli durumlar ya da öğrenilmiş davranış kalıpları olduğu için, hipnoterapi yöntemini kullanarak sorunun kaynağına inmek ve bunları algılama, yorumlama şeklini değiştirmek daha kolay olacaktır. Böylece etkili ve kalıcı bir biçimde, aynı zamanda kısa sürede panik atak sorununu çözmek ve atakları sonlandırmak mümkün olabilecektir. Önemli olan danışanın bunu istemesidir.
Kulak Çınlaması (Tinnitus); Kulakta uğuldama, ıslık, cızırdama, çınlama gibi seslerin duyulması durumudur. Hipnoterapi kulak çınlaması sorunun ortadan kaldırılmasında ya da azaltılmasında çok kritik bir önemi bulunmaktadır. Hipnoterapi danışanın rahatlama ve “iyi olma” hissinin verilmesini sağlar. Danışan bu noktaya ulaştığı anda, kulak çınlaması kaynaklı stresten kurtulacaktır. Kaygının ve stresin azalması, farkındalığın artması anlamına geldiği için kulak çınlamasının iyileşmesinde etkili bir yöntemdir.
Hipnoterapi Desteği SİZE; Bilinçaltınızı tekrardan eğiterek,
Daha sakin ve rahat hissetmenize, hayatınızdaki gereksiz endişelerden kurtulmanıza, örneğin sürüş testi sinirlenmelerini ve kaygılarını aşmanıza, gereksiz takıntılardan kurtulmanıza, test yaparken sakin, kendinden emin ve rahat hissetmenize, gereksiz endişelerinizi durdurmanıza, panik ataklarınızdan kurtulmanıza, gürültü kaygınızdan kurtulmanıza, kulak çınlamanızdan kurtulmanıza, irritabl barsak sendromundan kurtulmanıza, sürüş sırasında sakin ve rahat hissetmenize, hamilelik kaygısı ve hamile kalma endişelerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olacak düşünce ve davranış değiştirme bilinçaltı teknikleriyle sizlere yardımcı olur.

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI Hipnoterapi Mezunları | Common Source Information: HMI Hypnotherapy Graduates
Designed By SUNISLAND® Group
BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian